Треньорът на руския футболен отбор говори за причините, поради които децата се бият в Норвегия. Руски футболисти започнаха бой в Норвегия Бой между детски футболисти в Норвегия

Абонирай се
Присъединете се към общността "shango.ru"!
Във връзка с:

Много неприятен инцидент се разигра днес на футболните игрища на Норвегия. Скандинавската страна е домакин на голям турнир за отбори от различни възрастови групи (от 10 до 19 години). Футболният празник на младите спортисти беше помрачен от лудориите на руския отбор Космос (U-14).

Представители на ставрополския клуб победиха връстниците си от Норвегия. Играч на Космос, който преди това беше изгонен от терена, се върна на поляната в един епизод от играта и изрита играч от норвежкия отбор. След това избухна масов бой, който не спря и след прекъсването на мача. Един от играчите на норвежкия отбор е със счупено ребро.

Според руската страна всичко било съвсем различно. Един от обучителите на Cosmos каза следното:

„Във втората минута на мача вратарят беше изгонен, защото искаше да му избие топката от ръцете, а пред него застана играч от другия отбор. Реферът реши, че иска да удари съперника си. След това в 15-ата минута реферът даде жълт картон на нашия играч и му каза да напусне терена за 5 минути. Жълт картон те вади от терена за 5 минути? След това решихме да извадим отбора от терена. Когато отборът ни си тръгваше, един от норвежките играчи нарече отстранения ни вратар на английски „Руска свиня“. Той не се сдържа и удари норвежеца в крака.

След няколко секунди се намесиха родителите на норвежкия отбор. Започнаха да бият нашите момчета. В резултат ние, двама треньори и някои родители на норвежците ги разделихме и ги отдръпнахме от децата. В резултат възрастен счупи ръката на нашия вратар. Откараха го в болница, има пукнатина на ръката”, завърши представителят на Космос.

Както и да е, руският отбор получи доживотна забрана да участва в младежкия турнир и получи техническо поражение в този мач. Освен това Космос беше осъден да плати символична глоба, малко над 200 долара.

Със скандал завърши участието на руския детски отбор "Космос" в Купата на Норвегия по футбол за отбори до 14 години. В 1/16-финалите руските футболисти се сбиха с норвежките си връстници, след което Космос получи техническо поражение и беше наложена глоба от 2 хиляди норвежки крони. Това съобщава Gazeta.ru.

В 1/16-финалите на Откритата купа на Норвегия Космос от Ставропол се срещна с местния тим Герд. Още в третата минута на срещата, след ъглов удар от страна на домакините, вратарят на руския отбор грубо наруши правилата в собственото си наказателно поле, в резултат на което бе изгонен от терена от съдията.

Руските футболисти категорично не бяха съгласни с решението на съдията и дълго спориха с рефера, но бяха принудени да се примирят.

„Герд“ вкара дузпа, след което вкара нов гол, създавайки удобна основа за себе си, особено за игра с числено предимство. Именно след втория гол на норвежкия отбор, според местните медии, се разиграха основните събития, довели до скандала.

По някое време на терена се появи изваден футболист от руския отбор, който се втурна с юмруци към съперниците си, след което на тревата започна истински юмручен бой, който беше прекратен едва след намесата на служителите на реда.

„Срещу нас игра отбор с много големи играчи, които също действаха много агресивно“, казва един от родителите на играчите на Герд, Йорген Льоса.

След изгонването в третата минута на мача съперниците дълго не можеха да повярват на случилото се и не продължиха мача. Когато се поднови и вкарахме втория гол, техният изгонен играч изтича на терена и руснаците започнаха да удрят и ритат нашите деца.

Реферът се приближи до треньора им още преди двубоя и поиска да успокои играчите си, но той само вдигна рамене.

„Никога не съм виждал подобно нещо“, каза главният треньор на Герда Тронд Лервик.

Знаехме от други отбори, че се изправяме срещу много корав и на моменти груб противник, но дори не можехме да си представим, че нещата ще стигнат дотук. Шокирани сме от случилото се“.

В резултат играчите на Герда напуснаха терена в знак на протест, а руската делегация се оттегли, когато служителите на реда се появиха на стадиона.

На извънредно заседание на детската асоциация, която провежда Купата на Норвегия за отбори до 14 години, беше решено да се даде техническо поражение на руския отбор с резултат 0:3, в резултат на което той да бъде елиминиран от състезанието.

Освен това на Космос е наложена глоба от 2 хиляди крони, която руската делегация трябва да плати не по-късно от 5 август.

Към момента на публикацията Руският футболен съюз отказа коментар. По-късно кореспондент на РИА Новости взе коментар от треньора на руския отбор Евгений Есиков, който представи своята версия на събитията. „Във втората минута на мача вратарят беше изгонен, защото искаше да му избие топката от ръцете, а пред него застана играч от другия отбор. Реферът реши, че иска да удари съперника си. След това в 15-ата минута реферът даде жълт картон на нашия играч и му каза да напусне терена за 5 минути. Жълт картон те вади от терена за 5 минути? След това решихме да извадим отбора от терена. Когато отборът ни си тръгваше, един от норвежките играчи нарече отстранения ни вратар на английски „Руска свиня“. Той не успя да се сдържи и удари норвежеца в крака“, каза Есиков.

Според него след това е започнал бой, в който са участвали двама норвежци и двама играчи на Космос. „След няколко секунди се намесиха родителите на норвежкия отбор. Започнаха да бият нашите момчета. В резултат ние двамата треньори и някои родители на норвежците ги разделихме и ги дръпнахме от децата. В резултат възрастен счупи ръката на нашия вратар. Откараха го в болница, има пукнатина на ръката”, добави треньорът на Космос.

След това беше невъзможно да продължим играта, тъй като съперниците бяха агресивни, така че руският отбор беше изваден от терена, каза Евгений Есиков за боя по време на състезанието за Купата на Норвегия.

„Изведох отбора от терена, защото беше невъзможно да продължим играта. Те бяха агресивни и се нахвърлиха върху нас. Изведох ги от терена, защото ме е грижа за здравето на децата”, обясни той.

Помощник-треньорът даде подробности и за самия сблъсък. „Нямаше много битка като такава; те се удариха един друг няколко пъти. След това изскочиха родителите на норвежки деца, които бяха много. Шестима възрастни мъже започнаха да бият децата ни”, каза треньорът.

Освен това Есиков разказа как са пострадали руски играчи. „След това се опитахме да ги разтегнем, но бяхме само двама, а те бяха много. Трима от тях събориха един от нашите играчи на земята и го удариха в гърба. Вратарят се опита да се защити от тях с ръка, те го удариха по ръката и му счупиха ръката”, каза той.

Футболистите веднага са транспортирани в болница, оказана им е помощ и вече се чувстват добре. „След това закарахме децата в болницата, където им беше оказана медицинска помощ. Единият го сложиха на лед, а на другия му наложиха гипс, защото беше със счупена ръка”, каза още треньорът.

Бездействие на съдиите

Според Евгений Есиков съдията също е действал некоректно. Ако беше успял да спре играчите навреме, контузиите можеха да бъдат избегнати.

„Съдията избяга от терена, той изобщо не изпълни задълженията си. Трябваше да раздели децата, да извади бойците от терена, инцидентът щеше да приключи, играта да продължи и това е“, завърши той.

Припомняме, че по-рано беше съобщено, че руският футболен отбор „Космос“ (Ставропол) беше отстранен от участие в състезанието за Купата на Норвегия за деца и юноши на възраст от 10 до 19 години след сбиване с опоненти. Отборът получи техническо поражение при резултат 0:3.

По-рано Йешиков съобщи, че в резултат на сбиването е пострадал вратарят на отбора, след като родителите на норвежки футболисти са се намесили в сбиването. Сбиването, според помощник-треньора, е станало, след като норвежкият футболист е обидил руския вратар.

норвежка версия

Треньорът на норвежкия отбор Херд Тронд Лервик от своя страна каза пред RT, че не е имало обиди от страна на играчите на отбора му.

„Не мисля, че нашите играчи казаха абсолютно нищо. Говорихме много преди мача. Знаехме, че трябва да се концентрираме върху мача, да играем футбол по най-добрия начин. Основното нещо е фокусът. И моите играчи се справиха страхотно с това“, обясни той.

Той обаче не отрече, че родителите на норвежките играчи са присъствали на терена по време на боя. „Родителите застанаха между играчите, за да гарантират тяхната безопасност“, каза Лервик.

Един играч от норвежкия отбор е ударен в корема. Сега е добре.

Олег Богданов

Припомняме, че отборът на Ставропол се сби с футболистите на норвежкия тим SPK Herd. След това FC Cosmos получи техническо поражение при резултат 3:0, глобен с 2 хиляди крони (около 15 хиляди рубли) и забрана да участва в купата.

Според норвежците вратарят на Космос е бил изгонен за грубо нарушение в началото на мача, но не е искал да напуска терена дълго време. Тогава избухна свада, а норвежците бързо напуснаха игралното поле и извикаха полиция.

Треньорите на ФК Космос твърдят, че сбиването е провокирано от играчи на СПК Стадо.

Евгений Есиков,
помощник треньор на ФК "Космос":

Още във втората минута на мача вратарят бе изгонен, защото искаше да му избие топката от ръцете, а пред него застана играч на другия отбор. Реферът реши, че иска да удари съперника си. След това в 15-ата минута реферът даде жълт картон на нашия играч и му каза да напусне терена за 5 минути. Жълт картон те вади от терена за 5 минути? След това решихме да изведем целия отбор. Когато отборът си тръгваше, един от норвежките играчи нарече отстранения ни вратар на английски „руска свиня“. Той не се сдържа и удари норвежеца в крака.

В сбиването се намесиха родителите на норвежките футболисти. Според Йесиков един от възрастните е наранил ръката на вратаря на руския отбор, след което момчето е откарано в болница.